#insulina #diabetyk #cukrzyk #cukrzyca #bolus #pompainsulinowa #pompa #zapomniałamobolusach

Przeliczyłam się...z insuliną

7/02/2013BlueSugarCube

Przeliczyłam się...

a dokładniej nie doliczyłam niczego - a dokładniej zapomniałam dziś o bolusach.
Co jakiś czas mam taki dzień, z różnych powodów. A tak ładnie mi szło ostatnio i musiało się jednego dnia zepsuć. Ja swoje wiem - to przez tą nieszczęsną sukienkę między innymi, która tak kiepsko ukrywa mego cyborga. Żeby zrobić bolus musiałabym pokazać majtki, do czego nie pali mi się, więc pozostaje bolus w toalecie lub dyskretnie pod stołem w jakiejś knajpie (cały dzień poza domem). Ale z racji zabieganego dnia nawet tak ważna rzecz jak moja wyłączona z zabawy w życie trzustka nie przykuła mej uwagi. Przypomniałam sobie o tym wracając do domu autobusem i dyskretnie zsunęłam klips z bielizny i pompa wysunęła się spod kiecki do mojej dłoni(zwykle tak robię gdy mam sukienkę). Nawet nie robiłam badania, bo okazało się, że ostatni bolus był o godzinie...dziesiątej rano, a było koło szóstej wieczorem. Podałam 6 jednostek, bo wiedziałam,że będzie krucho jak dojadę tak czy siak. Teraz siedzę i zbijam. Ale nie bąki tylko wynik. W tajemnicy powiem, że jutro mam prezentacje ważnego projektu i musiałam odbyć kilka rozmów na ostatnią chwilę, co prawdopodobnie zagęściło mi krew i nie doszła na czas do mózgu z tlenem - ogłupiałam na kilka godzin. Ale teraz już będzie dobrze. Każdemu może się to zdarzyć, ale warto unikać takich sytuacji nawet gdy mamy gorszy dzień. Następnym razem ustawie sobie więcej przypomnień niż zazwyczaj, albo założę na siebie coś innego żeby robiąc bolus nie pokazywać wszystkim swoich wdzięków ;)

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

2 komentarze | comments

  1. Weź następnym razem pena z insuliną i dajesz zastrzyk w udo pod stołem. Nie trzeba się szarpać z pompą pod sukienką ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już chyba jestem tak przyzwyczajona do pompy, że wyczwiczyłam jakieś akrobacje, a o penie zapomniałam:D ale zatrzyk jest na pewno dobrym pomysłem, nie pomyślałam o tym na takie zwyczajne wyjście - zwykle zabieram dopiero na jakąś imprezę, wesele i wiadomo wyjazdy.

    OdpowiedzUsuń

Napisz do mnie