#blogocukrzycy #cukrzyca

Impreza i %

10/20/2013BlueSugarCube

Ledwo zaczął się rok akademicki i posypały się propozycje wyjść, imprez etc. Mam nadzieję, że wszyscy trzymacie się zasad przy piciu alkoholu ;) (teoretycznie nie powinniśmy pić według bardzo sztywnych zasad, ale teraz już wiemy jak sobie z tym radzić:))

W weekend byłam na urodzinach i na samym początku imprezy okazało się, że spada mi wynik (nie tak bardzo, bo miałam 150, ale już wiedziałam i czułam, że będzie niżej). Złapałam się za jedzenie, bo na stole było pełno kabanosów, warzywek, chipsów etc. Gdy trochę podjadłam tłusto, to wtedy dopiero wzięłam jakiś alkohol. Zresztą nawet jakbym miała stabilny wynik to oczywiście i tak zabrałabym się za jedzenie :) Jeżeli pijecie - to jecie :D

Starałam się również kontrolować wynik i sprawdzać go co jakiś czas. Nie zajmuje to dużo czasu i można spokojnie zająć się rozmową i takie tam:) Wiadomo, że czasem człowiek wypije więcej:P Zdarzało się, że trochę przesadziłam, ale moje odruchy - gdy trzeba było zmienić wkłucie/robić badania/etc. - były wręcz mechaniczne, bo nigdy nie pozwoliłam sobie na jakiś totalny odjazd czy urwanie filmu. Musimy pamiętać o tym żeby mieć zawsze z tyłu głowy info - wątroba odtruwa organizm z alkoholu i nie dostarczy nam glukozy w razie zasłabnięcia, bo może wykonywać tylko jedno zadanie. Słyszałam już historie o tym jak ktoś pił bez jedzenia i do tego zasłabł i jedyny ratunkiem była dożylna glukoza, a w jednym przypadku nawet ktoś umarł, bo reakcja otoczenia była za wolna.To nie znaczy, że mamy unikać imprez - wystarczy tylko się ogarniać ;) 

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie