#blogocukrzycy #cukrzyca

Encyklopedia zwierząt diabetyka - strona druga

11/27/2013BlueSugarCube

Te długie mięczaki większość czasu spędzają w stanie spoczynku. Ich ciało wypełnia płyn o słodkawym smaku, który zależy od rodzaju pokarmu jakim się pożywią - zwykle są to owoce cytrusowe lub owoce leśne. 

stworzenie z otwartą powłoką - widzimy słodki sok

Są bardzo nietypowymi stworzeniami, ponieważ żywią się tylko raz w życiu po czym ich otwory gębowe zarastają i są zapieczętowane przez cały czas. Ten zapas musi im wystarczyć. Ich zewnętrzna powłoka jest śliska, co może umożliwić ucieczkę w sytuacji zagrożenia - gdy ktoś zechce wyssać ich słodki żelowy płyn. Odcień powłoki zwykle jest niebieski, ale pojawiają się też inne kolory zależnie od rodzaju śluzu wewnątrz. 

 
pusta powłoka twardnieje

Gdy stworzenie traci płyn w wyniku ataku lub uszkodzenia powłoki, jest żegnany przez resztę pobratymców, którzy wiedzą że zniknął na zawsze. Pusta powłoka twardnieje, ale może z niej jeszcze wypływać słodki sok, a w powietrzu unosić się zapach owoców. Resztka śluzu stworzenia może być niebezpieczna, ponieważ skleja wszytko czego się dotknie - jest to zemsta po odejściu, co robi część zwierząt o nietypowych właściwościach jak te.

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Write me