#blogocukrzycy #cukrzyca

Bez fast foodów można się obyć

11/13/2013BlueSugarCube


Fast foody otaczają nas niczym małe urocze domki z potworami z tłuszczu w środku :d
Odkąd wróciłam do domu z wakacji (pierwszy tydzień października) udało mi się nic nie tknąć (może dwa razy zjadłam Subway'a, ale szczerze uważam to za mniejsze zło niż np. McDonald, KFC, Burger King itd.) - ugryzłam kawałek cheeseburgera od chłopaka, please don't judge me :D

Fast foody są o tyle niebezpieczne, że gdy idziemy do pracy czy na zajęcia i nie ma nas cały dzień w domu - to one zawsze są pod nosem. Mimo, że zdarza mi się nabrać wałówki kanapek, sałatek, jabłek etc. to czasem się marzy o ciepłym obiadku (który prawdopodobnie będzie można zjeść dopiero wieczorem jak się wróci albo i wcale, bo się padnie na twarz :P)

I potem przechodzi człowiek obok takiego fast food'a, poczuje zapach i nagle robi się dwa razy głodniejszy niż był - reszta zależy od naszej woli :D (no chyba,że kategorycznie nie jecie, nie lubicie i brzydzą Was takie zapachy i widoki). Można jednak przejść obok i zjeść coś zdrowszego :) Lepsza będzie nawet sama zupa albo zgrillowana kanapka ze świeżymi składnikami niż hamburger...A ostatnio rozrastają się knajpy a la bary mleczne.Wydaje mi się, że zjedzenie fast food'a od święta nas nie zabije, ale regularne opychanie się śmieciowym obiadem na pewno nie wyjdzie nam na zdrowie. Ile to już zdjęć i grafik krąży po internecie mających nas zniechęcić do jedzenia w "restauracjach" szybkiej obsługi...?


  


Są i tacy, których nic nie zniechęci do jedzenia junk food'u  - ani informacje o tym jak są przetrzymywane zwierzęta z których potem robi się jego ulubioną kanapkę, ani zdjęcia z produkcji np. krążył taki artykuł ze zdjęciem z robienia "masy" do nuggetsów, ani pogłoski o tym, że w kotlet w kanapce jest wstrzykiwany środek przeciwwymiotny.


 
W ofertach pojawiają się coraz lepsze okazje, rozdają kupony zniżkowe czy promują nowości. Coraz bardziej zwracają uwagę na projektowanie wnętrza (ot chodźby nowy look McDonalda pro eko) i lokalizacje, obok są zwykle bankomaty lub stacje benzynowe. Czasem nawet łączą siły! :D (np.KFC i Burger King przy rotundzie) Wszystko żeby nas przyciągnąć i skusić :D Lepiej nie wciągać się w nałóg, ale od czasu do czasu można schrupać coś w ramach urozmaicenia :DD Albo gdy możemy uratować nasz wygłodniały żołądek tylko "podłym" obiadem ;)

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie