#cukrzyca #insulina #pompa #bieganiezpompą #pompainsulinowa #diabetyk #cukrzyk #blogcukrzyca #blogdiabetyka #hipo #hipoglikemia

Bieganie pomaga insulinie działać - uważajcie na letnie upały!

7/23/2014BlueSugarCube

Oczywiście nie jest to żadna nowość, że fiziłek fizyczny to sama dobroć dla działania insuliny i w konsekwencji naszych wyników. Chciałam zobaczyć jak zadziała wieczorne bieganie na wyniki. Wyszłam pobiegać na kilkanaście minut - zrobiłam może 1,5 km - gdy wróciłam wzięłam ciepły prysznic (dodatkowy wzmagacz działania insuliny - i zjadłam sobie jogurt z płatkami. Wynik był 197, ale postanowiłam nie dawać korekty (na jedznie też nie dałam, była to mała porcja) i pójść spać, z obawy że przy podaniu dawki będę mieć hipo w nocy. Wychodzi nawet, że miałam rację :D Dzisiaj przywitał mnie wynik 81 :) Dodatkowo zdecydowanie lepiej się biegało tak wieczorkiem, gdy jest chłodniej i przyjemniej niż w ciągu dnia, bo póki co upały ściągają moje cukry w dół :P Również wczoraj napadło mnie hipo - 57 - na mieście i mimo, że miałam glukozę, no to i tak trzeba było się później dojeść na tak nisko. Ważne by w takie dni zawsze mieć przy sobie soczek/glukozę/cukier i jakieś drobne pieniądze w razie czego na jedzenie !


"szalejące" kryształki insuliny ;) 
może po takim bieganiu ? :D

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

3 komentarze | comments

 1. A u mnie odwrotnie w upały inulina mi się przegrzewa i ciągle hiper króluje :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj chować pompę przed słońcem pod ubraniem, ale jednocześnie żeby się nie stykała zbytnio z ciałem. Jak za długo masz wysokie wyniki możliwe, że już nastąpił rozpad insuliny i trzeba szybko wymieć zestaw infuzyjne łącznie ze zbiornikiem.

   Usuń
  2. Tak tak wiem u mnie w upały insulina wytrzymuje 3 dni a poźniej muszę wymieć bo nie działa :( Dlatego wole chłodniejsze dni :)

   Usuń

Write me