#blogicukrzyca #nagrodyliebstera #liebster #cukrzyca #diabetyk #cukrzyk #blogcukrzyca #blogocukrzycy #blogdiabetyka #blogcukrzyka

Dla tych, którzy dzielą się historią o cukrzycy w wyjątkowy sposób - czas aby więcej osób o nich wiedziało :)

4/07/2014BlueSugarCube


"Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę” Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”


Czyli innymi słowy Liebster to nagroda od blogerów dla blogerów - docenienie ciężkiej pracy innych internetowych pisarzy, którzy jeszcze nie są tak bardzo znani, ale zasługują na to by wszyscy o nich usłyszeli ! :) Ja sama nie jestem jeszcze za dużym blogiem, ale staram się dobrze i regularnie nad nim pracować i o niego dbać :) Czasem nie ma czasu, każdy ma swoje sprawy i życie (nie tylko internet! :D), ale potem zawsze można nadrobić blogowy kontakt z czytelnikami kiedy tylko coś ciekawego wpadnie do głowy albo przydarzy się coś, czym warto się podzielić z innymi słodziakami :)

Postanowiłam wymienić słodkich blogerów, (nagięłam trochę zasady i wymieniam również blogi facebookowe i strony), którzy : (jedna lub wiele opcji)

-prowadzą blogi regularnie i się starają.
-nadają pozytywny przekaz o cukrzycy.
-mają estetyczną i ciekawą oprawę graficzną swoich blogów.
-poruszają różne tematy, a oprócz tego szczerze dzielą się swoją 
codziennością i nie boją się tego.
-piszą w interesujący sposób


Kolejność linków nie ma znaczenia 

1. Mama Cukiereczki

Rodzice też prowadzą blogi o swoich słodkich pociechach :) Tutaj nie tylko sama cukrzyca jest wyzwaniem, ale opieka nad małym diabetykiem, która jest o wiele trudniejsza i bardziej pracochłonna - dziecku nie tak łatwo dokładnie okazać co czuje i zrozumieć co się dzieje w jego organizmie. Wpisy szczere, sympatyczne i pełne zdjęć, znajdziemy tu też przydatne info i konkursy. Jest też konto bloga na facebooku. Urocza nazwa - na pewno przypadła do gustu małej bohaterce ;)

2. Największa podróż z cukrzycą to życie

Wydawało by się, że z cukrzycą można tak mało, ale ten blog wszystkim pokazuje, że aż tak dużo ! Nie tylko znajdziemy tam wpisy o tym jak można sobie poradzić z cukrzycą wszędzie, ale i ciekawostki z miesjca w którym jest aktualnie nasza słodka koleżanka :) Szczere wpisy, nawet o minusach naszego "słodkiego" życia. Blog można znaleźć również na fb.

3. SO sweet ! Blog o cukrzycy i nie tylko

Blog, który - wydaje mi się - był jakby w ukryciu, a teraz wybił się :) Możemy znaleźć go również na fb. Ciekawe wpisy z wątkami instagramowymi. Nasza słodka koleżanka jest bardzo odpowiedzialna w swoich działaniach i prowadzeniu cukrzycy, jak każdemu zdarzają jej się wpadki, ale potrafi z nich wyjść później obronną ręką :) Na fb pojawiają się książkowe mądrości cukrzycowe. Fajne grafiki i nazwa ;)

4. Cukrzyca na codzień

Blog pojawił się całkiem niedawno na facebooku. Podoba mi się, że nasza słodka koleżanka jeździ konno i daje sobie radę z cukrzycą :) co również jest pokazane w zdjęciowym motywie przewodnim. Wpisy są sympatyczne i szczere - fajnie by było to zobaczyć w wersji klasycznego bloga :)

5. Psycho.Cukrzyk

Nowy blog na fb - rozkręca się fajnie :) Wpisy są od serca i podoba mi się styl w jakim są pisane. Bardzo dobre połączenie psychologa i diabetyka :D można się poradzić koleżanki, jak jesteśmy w potrzebie ;) Jeszcze potrzeba ładnych grafik i będzie super :)

6. Siostra cukrzyca

Dziewczyny dobrze się rozkręciły na początku, potem trochę zostawiły bloga i skupiły się na fb, ale myślę, że ten blog ma potencjał. Osoby są zdolne (nawet zrobiły konkurs z ręcznie wykonanymi opak. na pompę) i bardzo mi się podoba oprawa graficzna :)

7. Mam Cukrzycę. Kumasz ?

Blog facebookowy, który zbiera popularność :) Męska strona cukrzycy, zauważyłam, że pojawiają się ciekawostki o odżywaniu (np. o tłuszczach, białkach etc.), wpisy od siebie z codzienności diabetyka :) Projekt grafiki samodzielny i oryginalny :)

8. Mellitus

To nie tylko wpisy, ale i porady, szkolenia i mądrości cukrzycowe. Nasza słodka bohaterka jest kolejnym diabetykiem studiującym psychologię ;) Na fb możemy również znaleźć przepisy i polecenia żywieniowe. Strony są zrobione bardzo profesjonalne :) i patronuje im m.in. Accu-Chek.

9. Cukromania Frania 

Ten blog mnie nominował i teoretycznie nie mogę o nim pisać, ale nie wytrzymałam :D
Kolejny blog prowadzony przez mamę słodkiej pociechy. Tak jak opisany wyżej pełen jest przydatnych, "maminych" wpisów - porady, przepisy przydatne dla innych zatroskanych rodziców. Szczerze, fajnie, z przesłodkimi grafikami :)) Oraz więcej na koncie na fb :)

10. W cukierkowym świecie

Bardzo nowy słodki blog - zapowiada się fajnie :) Wpisy od serca, czekamy na więcej tematów ! :) A blog na niebiesko - jak my ;) Mam nadzieję, że fajnie się rozwinie :)

11. How sweet

Ważny temat - słodkie mamy :) Polecenia żywieniowe, przepisy przetestowane przez autorkę bloga - na słono i na słodko :) Bardzo apetyczne zdjęcia ! :) Wszystko bazowane na odpowiednicj informacjach i danych dotyczących diety cukrzycowej dla ciężarnych (jak pisze sama autorka). Interesujący układ grafiki na stronie :)

Moje pytania do nominowanych przeze mnie blogerrów :)

1. Ile chorujesz na cukrzycę ?
2. Latasz w chmurach czy stoisz twardo na ziemi ?
3. Ulubione danie ?
4. Co sądzisz o produktach sojowych ?
5. Która z postaci kalendarza Accu-Chek 2014 bardziej Ci się podoba - 
Hipo czy Hiper ?
6. Wolisz pompę czy peny ?
7. Twoja wymarzona podróż ?
8. Co robisz gdy masz naprawdę pechowy dzień ?
9. Co jesz/pijesz na hipoglikemię ?
10. Masz jakiś talent ?
11. Osoba, którą bardzo chcesz spotkać ?

Teraz każdy nominowany blogger powinien na nie odpowiedzieć i umieścić odpowiedzi na swoim blogu :) Mam nadzieję, że dacie radę :)


Ja sama zostałam nominowana przez blog Cukromania Frania :)
Bardzo dziękuję ! Dlatego teraz mam odpowiedzieć na 11 poniższych pytań :)

Moje pytania dla blogerek poniżej nominowanych przeze mnie (mam nadzieję, że żadna z nich się nie obrazi za nominację!):


1. Dlaczego zaczęłaś blogować?
2. Jaką cechę u innych ludzi uważasz za najpiękniejszą?
3. O czym marzysz najczęściej?
4. Kiedy patrzysz na swoje dziecko/ukochaną osobę - co wtedy myślisz?
5. Ile czasu poświęcasz swojemu blogowi?
6. Jakie jest danie, którego nigdy nie podałabyś swojej rodzinie?
7. Królewna Śnieżka, Kobieta-Kot czy Fiona?
8. Gdzie uciekasz, kiedy potrzebujesz ciszy/samotności?
9. Co denerwuje Cię w innych blogach?
10. Jaki Twój blog nigdy nie będzie?
11. Życie to "bajka, którą człowiek sam musi sobie wymyślić" czy "sen wariata"?

Moje odpowiedzi

1. Najpierw chciałam to zrobić dla siebie, pomyślałam że pomoże mi to w codzienności z cukrzycą. Potem okazało się jak inni potrzebują tego bloga, więc teraz mam dwa powody :)
2. Empatia i wyczucie piękna
3. O tym, że jestem jakąś gwiazdą ;D, o podróżach, o tym co chciałabym zaprojektować i zrealizować
4. "Chcę żeby zawsze tak było"
5. Codziennie 1-2 godziny
6. Małże (uwielbiamy wszystkie owoce morza, ale te uważam za wyjątkowo obleśne i nieapetyczne :P)
7. Królewna Śnieżka :)
8. Zakładam słuchawki, puszczam muzykę i "uciekam w mojej głowie"
9. Reklamy i mega brak systematyczności (tj. że ktoś pisze co kilka miesięcy np.)
10. Pusty
11. Trudno mi wybrać, bo jestem marzycielką i jednocześnie szaloną artystką :D, ale raczej jestem za bajką :)

Mam nadzieję, że prześledzicie nominowane blogi :) 

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

1 komentarze | comments

 1. Hej :) Bardzo dziękuję za nominację :) Cieszę się, że podoba Ci się mój (Frania) blog :) Ponieważ wypełniałam już warunki nominacji, odpowiem na pytania tutaj, ok? :)
  1. Franio ma 4 latka, choruje od prawie dwóch
  2. Kiedyś latałam, teraz już stoję twardo na ziemi i nic mnie stąd nie ruszy ;)
  3. Frania - czekolada :P Hehe a tak poważnie to chyba rosołek z makaronem
  4. Jemy od czasu do czasu - kotlety sojowe, poza tym nie stosujemy raczej
  5. Chyba HIPER, bo hipo się bardziej boję :P A poza tym to taki diablik jak Franek
  6. Ja - pompę, Franio nic nie woli :)
  7. mmmm gdziekolwiek :P ale chyba najbardziej marzy mi się Nowa Zelandia
  8. Wkurzam się i zamykam w domu
  9. Glukozę
  10. chyba nie :(
  11. ten pierwszy "dziad" u którego pojawiła się cukrzyca, wiem że to było tysiące lat temu, ale jakbym go dorwała.... :P

  OdpowiedzUsuń

Write me