#cukrzyca #dextro

Raj zakupowy dla osób z cukrzycą

8/12/2017Weronika


Mieszkam w Brukseli od ponad dwóch miesięcy, w ramach mojego stażu w International Diabetes Federation Europe i codziennie odkrywam naprawdę coś fajnego ;)

Podczas zakupów w Brukseli i na wycieczce w Amsterdamie, znalazła w marketach wiele produktów dla osób z cukrzycą :) W markecie Delhaize jest praktycznie cały dział produktów bezglutenowych, bez cukru i słodzonych stewią/targatozą/ksylitolem itd. Największym zaskoczeniem był ketchup i pianki marshmallow słodzone tagatozą! :D Oprócz tego zarówno w Delhaize jak i innych sklepach (np. Carrefour) można znaleźć Dextro. Oczywiście nie mogłam sobie odmówić zakupów, ze względu na bardzo korzystne ceny. Przykładowo trójpak podłużnych dextro (3 x 47g) kosztuje 2,39 euro (Delhaize). Natomiast w Amsterdamie w markecie Kruidvat (widzieliśmy go również w Brugii) spotkała mnie naprawdę miła niespodzianka, ponieważ znalazłam tam dwie marki dextrozy w różnych cenach oraz gigantyczną paczkę Dextro :D. Również na stacjach benzynowych w drodze do Amsterdamu znaleźliśmy Dextro! :O Także, jeżeli wybierzecie się na wycieczkę do Belgii lub Holandii (albo Niemiec), polecam pójść na zakupy ;)

Weronika BlueSugarCube

P.S. - Kilka dni udało mi się zdobyć Dextro o smaku coli w małym Carrefour'ze w Brukseli :D. Śledźcie moje odkrycia na bieżąco na moim Instagramie ;)You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie