#cukrzyca #Diabdis

Cukrzyca pod kontrolą

4/04/2017Weronika BlueSugarCube


Cukrzyca to nie tylko sprawdzanie poziomu cukru we krwi i podawanie insuliny Cukrzyca to praca 24/7/365, bez przerw czy urlopu i możliwości złożenia rezygnacji. Cukrzyca to nieustanna czujność i samokontrola, podejmowanie decyzji żywieniowych, przeliczanie WW i WBT oraz dopasowywanie dawek insuliny i wiele wiele więcej...Dodatkowo praktycznie każda sytuacja w naszym życiu ma wpływ na naszą cukrzycę - inaczej nasz organizm zachowa się podczas treningu, inaczej podczas trudnego egzaminu i jeszcze inaczej na wyjeździe wakacyjnym w kraju o innym klimacie. Gdy do tego wszystkiego dodamy jeszcze stres i emocje, to wygląda to jak misja dla superbohatera.

Nic dziwnego, że u osób, które niedawno zachorowały może pojawić się wiele wątpliwości, odczucie przytłoczenia czy rezygnacja, a u tych z długim stażem choroby wypalenie, obojętność lub strach przed powikłaniami.


Sama wiem jak różnie bywa w codzienności z cukrzycą, nawet chorując ponad dwie dekady też miewam trudności, jestem zmęczona chorobą czy mam różne obawy. Zresztą życie ciągle przynosi wiele nowych sytuacji, - tych dobrych i tych złych - a my też niekoniecznie za każdym razem wiemy jak sobie z nimi poradzić pod kątem cukrzycy.

Niestety nie zawsze mamy możliwość kontaktowania się z naszym diabetologiem tak często jak byśmy chcieli, przez co wiele kwestii pozostaje nieomówionych i możemy czuć się zagubieni. Mnóstwo osób jest zmuszonych do korzystania z wizyt tylko u lekarza rodzinnego. Wiecie, że w Polsce jest tylko 1100 diabetologów? A chorych na cukrzycę mamy już ponad 2,73 mln...


Tutaj z pomocą przychodzi Diabdis - to innowacyjny program opieki i samokontroli dla osób z cukrzycą. Uczestników prowadzi (zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego) i wspiera zespół złożony z edukatorów diabetologicznych, diabetologów, dietetyków i psychologów (można się z nimi kontaktować zarówno drogą mailową jak i telefoniczną) poprzez przekazywanie wiedzy i motywowanie do regularnej samokontroli. Do programu mogą się zgłaszać osoby z każdym typem cukrzycy i w każdym wieku (opiekunowie mogą zgłosić swoje pociechy). Każdy uczestnik otrzymuje glukometr i specjalne urządzenie Diabdis do transmitowania wyników, które jest łatwe w obsłudze a przy tym wygląda naprawdę designersko :) Teraz uczestnicy programu mogą korzystać z glukometru OneTouch Select Plus lub Diagnostic GoldWyniki można przesyłać na platformę internetową wyniki.diabdis.pl oraz do aplikacji mobilnej Diabdis Cukrzyca pod kontrolą. Wystarczy podłączyć glukometr do urządzenia i wszystko zaktualizuje się automatycznie :) Po każdym miesiącu otrzymujemy podsumowujący raport. Zebrane dane w dzienniczku glikemii można łatwo wysłać do lekarza prowadzącego lub wydrukować i pokazać na wizycie.

Program pilotażowy przyniósł obiecujące rezultaty - dla 86% uczestników nabyta wiedza okazała się bardzo przydatna, 77% uczestników udało się poprawić swoje nawyki żywieniowe, a 57% uczestników poprawiło wynik HbA1c. Oprócz tego aż 95% uczestników programu poleciło by udział w nim innym osobom chorym na cukrzycę.

Diabdis jest podmiotem leczniczym z certyfikatami bezpieczeństwa (ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27017:2015, ISO/IEC 27018), a program jest wspierany merytorycznie przez konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii - prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka.


Na pewno taka kompleksowa opieka i nowe technologie od razu skojarzyły Wam się z wysokimi opłatami. Dobra wiadomość - program Diabdis jest bezpłatny :) 


Niedawno miałam okazję dowiedzieć się wiele o działaniach zespołu, rozmawiałam również z edukatorką Diabdis - było naprawdę sympatycznie i czułam się bardzo komfortowo :) Sama będę teraz testować Diabdis i pokażę Wam jak to wszystko wygląda :)


Przejmij kontrolę nad cukrzycą :) Dowiesz się więcej na stronie diabdis.com.


Weronika BlueSugarCube
*Ten wpis jest sponsorowany

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie