#cukrzyca #blogocukrzycy #bluesugarcube #cukrzycablog #refundacja #pompainsulinowa #diabetyk #cukrzyk #wkłucia

Ostatni rok "odcinania kuponów"...

10/01/2015Weronika BlueSugarCube


Dziś kończę 25 lat - ćwierć wieku to już konkrety :D Urodziny to fany dzień, nikt nie zaprzeczy, jednak z tymi dostaję ładnie zapakowaną smutną prawdę. Za rok koniec "odcinania kuponów"...koniec refundacji NFZ dla diabetyka. Nie dość, że cukrzyca nas nie rozpieszcza, to jeszcze musimy sporo inwestować w naszą chorobę. Gdy skończę 26 lat osprzęt w postaci pompy insulinowej i wkłuć stanie się dla mnie odpłatny. Zawsze przerażały mnie liczby jakie drukowano na paragonach w aptece O_O (nawet gdy odbiera się wkłucia z refundacji to i tak jest napisana ich wartość) nie wspominając o tym ile kosztuje pompa - ceny dochodzą nawet do 17 (?) tysięcy złotych (w zależności od producenta). Cena wkłucia to 30 zł za sztukę praktycznie w każdym przypadku w sklepach internetowych. Na szczęście jest jakaś mała refundacja (NFZ) dla osób po 26 roku życia i tak naprawdę cena za opakowanie wkłuć (10 szt.) wynosi 90 zł.
Jednak słyszałam, że diabetycy na penach wcale nie mają lżej finansowo. Rozważałam przejście na peny, ale mimo różnych wad, pompa jednak daje mi większy komfort - to już kwestia indywidualna każdego z nas.

Ale dosyć smutnych tematów na razie ! Życie toczy się dalej i trzeba walczyć o swoje, ale to nie znaczy, że muszę się wszystkim martwić na zapas ;) To nie jest przecież najważniejszy punkt mojej egzystencji :D Jasne, że dam radę ! ;)

Urodzinki rodzinne już miałam, urodzinki dla znajomych będą wkrótce - także jestem "between parties" :D Może pojawi się jakiś wpis podsumowujący :D

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie