#cukrzyca #blogocukrzycy #bluesugarcube #diabetyk #cukrzyk #pen #glukometr #pompa

Mój glukometr, moja pompa, mój pen...to reklama ?

6/21/2015Weronika BlueSugarCube

Każdy z nas diabetyków lubi się czasem pochwalić wynikiem, nowym zakupem, fajną naklejką na sprzęt - wrzucamy zdjęcia na blogi, do grup na FB itd. Oczywiście wszyscy robimy jedną wielką reklamę i lokowanie produktu - świadomie lub nieświadomie.

Zastanawiałam się nad tym ostatnio i stwierdziłam, że tak naprawdę to zupełnie nie ma znaczenia. Jeżeli chcemy podzielić się z innymi naszą cukrzycą, szukamy pomocy czy polecamy lub informujemy o różnych produktach - dlaczego to ma być złe ? Może ktoś właśnie udzieli dobrej rady albo ktoś szuka właśnie tego rodzaju igieł etc. Chcąc nie chcąc jesteśmy chodzącą reklamą dla firm, których produktów używamy - czasem nie mamy na to wpływu, bo np. glukometr dostaliśmy za darmo, a pompa jest z refundacji i z nich korzystamy.

Mam też świadomość, że wszyscy inaczej podejdą do tego co ja wrzucam na bloga albo na FB niż do tego co inni wrzucają na forach czy w grupach. Dzisiaj prowadzenie stron czy fanpage'a kojarzy się raczej z wpisami sponsorowanymi. Ale ponieważ ja też jestem diabetykiem i sama używam tych produktów co Wy, to nigdy nie polecę rzeczy, które osobiście uważam za beznadziejne czy podejrzane, choćby mi obiecywali za to miliony. Szanuję społeczność diabetyków i chcę żebyśmy wszyscy korzystali z dobrego sprzętu! :) Dzielmy się naszymi małymi światami pamiętając o obiektywnej opinii i pomyślmy dwa razy zanim kogoś zhejtujemy ;)

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie