#pen #insulina #pompainsulinowa #pompa #cukrzyca #diabetyk #cukrzyk #zastrzykdiabetyka

Pen - najlepszy przyjaciel Pompy

11/25/2014BlueSugarCube

Pen to dobry przyjaciel, który potrafi wybawić z wielu opresji związanych z pompą :) Niestety wkłucie bywa zawodnie i problem z nim może prowadzić do bardzo trudnych sytuacji jak wiecie :/ Dlatego warto polegać na penie ! 

Pen jest skarbem gdy...

| Mamy problem z wkłuciem - zdarza się, że coś pójdzie nie tak i nasze wkłucie po prostu się zepsuje albo przypadkiem je sobie wyrwiemy. Gdy jesteśmy np. na mieście możemy się doprowadzić do kwasicy zanim dotrzemy do domu by zalożyć nowe wkłucie. Jeżeli mamy pena - wystarczy wtedy dostrzyknąć na ten czas.

| Gdy zmieniamy wkłucie z powodu przecukrzenia (np. wyrwane wkłucie w nocy), warto dostrzyknąć trochę insuliny penem - zanim zmienimy cały osprzęt i podamy na nowym wkłuciu korektę, minie trochę czasu, warto więc uzupełnić lukę dostrzyknięciem z pena.

| Gdy wyjeżdżamy nawet na krótko - warto mieć pen przy sobie ! Nie tylko na długich wakacjach pompa może się zepsuć. Oczywiście nikomu nie życzę takiego pecha, ale wypadki chodzą po ludziach. Wtedy przydadzą się dwa peny - z krótko i długo działającą insuliną.

| Czasem nasza kreacja zmusza nas do ukrycia pompy w nieporęcznym dla nas miejscu, z ktorego wyjmowanie jej jest krępujące albo wygląda po prostu śmiesznie (np. w staniku). Wtedy z pomocą przyjdzie pen gdy chcemy zjeść jakiś prosty posiłek, a pompa dzięki temu pozostanie schowana.

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

1 komentarze | comments

  1. Dlatego na okoliczność ukrytej pod sukienką pompy warto mieć pilota do pompy :) bardzo polecam

    OdpowiedzUsuń

Write me