#cukier #cukrzyca #hipo #hipoglikemia #diabetyk #cukrzyk #niskicukier #niskipoziomcukru

Jak to dobrze, że cukier nie jest "towarem ekskluzywnym"

11/01/2014BlueSugarCube

Ostatnio niestety zdarza mi się zapomnieć wziąć ze sobą więcej wspomagaczy na hipo niż potrzeba ;P Nagle przy spadku okazuje się, że właśnie brakuje tej jednej zaszetki cukru więcej...


Na szczęście (jak to określam w tytule) cukier jest czymś ogólnodostępnym - mam na myśli fakt, że możemy praktycznie wejść do pierwszej lepszej kawiarni (a ich ostatnio wyrosło jak grzybów po deszczu) i wyjaśnić, że mamy cukrzycę i poprosić o kilka saszetek cukru.

Z mojego doświadczenia wiem, że nie ma z tym problemu - pracownicy lokali gastronomicznych jeszcze mnie nie zawiedli w tej kwestii :D Miałam kilka takich sytuacji, że nawet ja sama osobiście o to nie prosiłam tylko mój chłopak i też nie było jakiś dziwnych reakcji, tylko od razu dawali saszetki z cukrem czy cukier w cukierniczce.

W pierwszej kolejności należy liczyć na siebie, jednak gdy sytuacja się gmatwa warto także nie obawiać się poprosić o pomoc ! :)

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

1 komentarze | comments

  1. Ja raz miałam taką sytuację w kinie- nie miałam kompletnie nic ze sobą, kupiłam sok i poprosiłam panią o 4 saszetki cukru. Dziwnie na mniej spojrzała i powiedziała, że ok, ale za 50groszy. W międzyczasie wyjaśniłam, że mam cukrzycę i mam za niski cukier to jednak dała za darmo :)

    OdpowiedzUsuń

Write me