#wkłucie #pompainsulinowa #cukrzyca #zgrubieniepowkłuciu #ropapowkłuciu #pompa #diabetyk #cukrzyk

Sposoby na zgrubienia po wkłuciach

11/18/2014BlueSugarCube

Zgrubienia po wkłuciach czasem dają się we znaki :P Warto uważać szczególnie w trakcie upałów, gdy akurat mamy wyeksponowane wkłucie na wierzchu i może się po prostu "zagotować" (raz tak miałami nie było przyjemnie :/). Jeżeli z jakiś przyczyn mamy poważny problem z miejscem po wkłuciu, należy szybko i sprawnie się tym zająć, by nie tracić cennego miejsca.


Na poważniejszy problem po wkłuciu...

 Soda oczyszczona + Gaza
Pierwsze co warto zrobić to oczyścić rankę i pomóc zejść opuchliźnie. Zagotowujemy wodę, do małej szklanki wsypujemy ok. 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i zalewamy niewielką ilością wody (powiedzmy pół szklanki) mieszamy, a gdy wszystko się rozpuści, moczymy w tym lekko gazę i przykładamy do miejsca po wkłuciu (możemy trzymać lub przykleić sobie plasterkiem) można wypróbować wersję na kilka godzin lub zostawić taki okład na noc

• Wazelina / maść Altabactin / krem Diabetegen
Ważne by później w jakiś sposób zaleczyć nasze miejsce po wkłuciu jeżeli sprawa jest poważniejsza polecam użyć maści przeciwbakteryjnej Altabactin lub kremu do regeneracji tkankowej Diabetegen - nie tylko zalecza miejsce, ale również pomoże złagodzić zgrubienie.

• Masowanie / Naświetlanie
Po naszej kuracji polecam co jakiś czas delikatnie masować takie miejsce palcami lub masażerem. Jeżeli macie sprzęt do naświetlania to zastosować taką kurację (myślę, że jest dostępny w aptekach lub w sklepach z produktami do rehabilitacji)

Powyższe sposoby nie tylko pomogą na poważniejszą wpadkę z wkłuciem, ale i w sytuacjach z niechcianymi zgrubieniami, które pozostały (najlepszą w takim wypadku opcją jest maść + masowanie).

Weronika BlueSugarCube


Zobacz serię cukrzycowych historii o moich sytuacjach z wkłuciami
You Might Also Like

0 komentarze | comments

Write me