O mnie


Weronika BlueSugarCube

| Jestem chora na cukrzycę I typu od 4 roku życia (1995), od 2003 roku moją towarzyszką jest pompa insulinowa. Zaczęłam prowadzić bloga BlueSugarCube od 2013 roku jako coś dla siebie samej - jednak szybko okazało się, że swoją słodką historią pomagam również innym - zarówno diabetykom, jak i osobom zdrowym. Tym pierwszym przekazuję praktyczne informacje, porady, relacje i analizy. Tym drugim pomagam zrozumieć cukrzycę.

| Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wydziału Architektury Wnętrz spec. Wystawiennictwo i Komunikacja Wizualna oraz Studium Pedagogicznego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom Licencjacki i Dyplom Magisterski otrzymałam z wyróżnieniem. Jestem również laureatką Coming OuT Najlepsze Dyplomy ASP 2014. Mam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć artystycznych dla dzieci, dorosłych i osób niepełnosprawnych. W 2017 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Marketing Internetowy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pasjonuje się projektowaniem, malarstwem i ilustracją, a moją wielką miłością jest Japonia i wszystko co z nią związane.

| Symbolem mojego bloga jest niebieska kostka cukru - my, diabetycy, zawsze jesteśmy słodcy i jesteśmy blue, bo przecież niebieski to nasz kolor! Oprócz kostki są jeszcze dwa urocze potworki towarzyszące nam (diabetykom) na co dzień - Hipo i Hiper. Moje postaci pojawiły się w kalendarzu Accu-Chek 2014 dla Roche Diagnostics, który trafił do Poradni Diabetologicznych w całej Polsce.

W 2016 roku wzięłam udział International Diabetes Federation Europe Youth Leadership Camp i od tego momentu moje działania rozszerzyły się na arenę międzynarodową. Obecnie jestem członkiem reprezentatywnego programu International Diabetes Federation - Young Leaders in Diabetes oraz sieci Blue Circle Voices. Działam również na rzecz organizacji T1International, która walczy o prawa osób z cukrzycą typu 1 na całym świecie. Biorę udział w wielu akcjach, kampaniach społecznych i innych eventach związanych z cukrzycą - Zobacz. Czasem można mnie znaleźć również w różnych mediach - Zobacz. Od czerwca do grudnia 2017 odbyłam staż w International Diabetes Federation Europe w Brukseli w ramach progamu Staff Exchange Programme, gdzie obecnie mieszkam z moim mężem.

- Pamiętaj, że mimo, że jestem osobą chorą na cukrzycę z długim stażem, to nie jestem lekarzem, więc jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek poważnej pomocy medycznej skontaktuj się ze swoim diabetologiem lub innym lekarzem. Wszystkie posty na blogu są napisane na podstawie mojego osobistego doświadczenia z cukrzycą. - 

Napisz do mnie