O mnie


Weronika BlueSugarCube

| Jestem chora na cukrzycę I typu od 4 roku życia (1995), od 2003 roku moją towarzyszką jest pompa insulinowa. Zaczęłam prowadzić bloga BlueSugarCube od 2013 roku jako coś dla siebie samej - jednak szybko okazało się, że swoją słodką historią pomagam również innym - zarówno diabetykom, jak i osobom zdrowym. Tym pierwszym przekazuję praktyczne informacje, porady, relacje i analizy. Tym drugim pomagam zrozumieć cukrzycę.

| Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wydziału Architektury Wnętrz spec. Wystawiennictwo oraz Studium Pedagogicznego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom Licencjacki i Dyplom Magisterski otrzymałam z wyróżnieniem. Jestem również laureatką Coming OuT Najlepsze Dyplomy ASP 2014. Mam kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć artystycznych dla dzieci, dorosłych i osób niepełnosprawnych. W 2017 roku ukończyłam Podyplomowe Studia Marketing Internetowy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pasjonuje się projektowaniem, malarstwem i ilustracją, a moją wielką miłością jest Japonia i wszystko co z nią związane.

| Symbolem mojego bloga są niebieskie kostki cukru - my, diabetycy, zawsze jesteśmy słodcy i jesteśmy blue, bo przecież niebieski to nasz kolor! Oprócz kostek są jeszcze dwa urocze potworki towarzyszące nam (diabetykom) na co dzień - Hipo i Hiper. Moje postaci pojawiły się w kalendarzu Accu-Chek 2014 dla Roche Diagnostics, który trafił do Poradni Diabetologicznych w całej Polsce.

| Od 2016 roku jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz od 2015 roku certyfikowanym Edukatorem Diabetologicznym (ukończyłam kurs organizowany przez Federację Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorych na Cukrzycę). W 2016 roku wzięłam udział International Diabetes Federation Europe Youth Leadership Camp i od tego momentu moje działania rozszerzyły się na arenę międzynarodową. Obecnie jestem członkiem reprezentatywnego programu International Diabetes Federation - Young Leaders in Diabetes oraz sieci Blue Circle Voices. Biorę udział w wielu akcjach, kampaniach społecznych i innych eventach związanych z cukrzycą - Zobacz. Czasem można mnie znaleźć również w różnych mediach - Zobacz. Od czerwca do grudnia 2017 odbyłam staż w International Diabetes Federation Europe w Brukseli w ramach progamu Staff Exchange Programme, gdzie obecnie mieszkam.

Napisz do mnie