#cukrzyca #ogarnijcukier

Ogarnij cukier!

9/11/2017Weronika BlueSugarCube


Cukrzyca jest chorobą pełną wyzwań i niezależnie od tego ile z nią żyjemy, bardzo istotne jest by stale się edukować! Regularnie odświeżana wiedza pozwoli lepiej dbać o nasze cukry i ułatwi zrozumienie różnych trudnych sytuacji. Sama wiem, że nawet po 22 latach z cukrzycąwarto brać udział w wykładach, webinarach czy szkoleniach by jeszcze lepiej troszczyć się o swoje zdrowie i czerpać satysfakcję z życia!

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki przygotowała interesującą kampanię edukacyjną „Ogarnij cukier”. Będziecie mieli okazję posłuchać ekspertów, którzy przybliżą takie tematy jak aktywność fizyczna w cukrzycy, powikłania cukrzycowe, liczenie WW i WBT czy nowoczesne metody leczenia cukrzycy. O szczegółach akcji znajdziecie informacje poniżej. Jako Ambasadorka kampanii serdecznie Was zapraszam do wzięcia udziału :)

„Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnychwykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę. Warto pamiętać, że codzienne życie z tą chorobą nie musi być katastrofą. Pierwsze webinarium już 14 września!

Z cukrzycą zmaga się już prawie 3 miliony Polaków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań. Wystarczy tylko wymienić choroby układu krążenia czy niewydolność nerek. Warto uświadamiać diabetykom, że dzięki zaangażowaniu w proces leczenia mogą skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

Dlaczego wykłady interaktywne online, czyli webinaria będą najlepszą formą dotarcia do szerokiej grupy odbiorców? „Żyjemy coraz szybciej, łatwiej przyswajamy obrazy i dźwięk niż tekst pisany. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą, w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby nie wychodząc z domu.” – podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących - „Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, insulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie. Cieszę się, że do prowadzenia webinariów udało nam się zaprosić najlepszych w swoich dziedzinach, m.in. prof. dr hab. Ewę Pańkowską, jednego z najlepszych diabetologów w Polsce, czy dr n. med. Martę Serwańską-Świętek, uznaną nefrolog” – dodaje.

„Ogarnij cukier” to cykl 10 bezpłatnych webinariów. Będą odbywały się od 14 września do 23 listopada, w każdy czwartek o godz. 20.00. Interaktywny wykład online będzie się składał z krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie każdy będzie mógł zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedzi. Pierwszy temat to: Promocja zdrowego stylu życia, znaczenie aktywności fizycznej w leczeniu cukrzycy i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Wykład inauguracyjny poprowadzą dr hab. med. Michał Wszoła oraz mgr Kamil Goleń, specjalista treningu funkcjonalnego oraz trener przygotowania motorycznego.”

Harmonogram, tematyka wszystkich webinariów i bio ekspertów są dostępne na stronie: www.ogarnijcukier.pl

Organizator i współfinansowanie: Fundacja Badań i Rozwoju Nauki
Współfinansowanie: Ministerstwo Zdrowia
Partnerzy merytoryczni: Instytut Diabetologii, Przychodnia MediSpace
Partner: Fundacja „Dr Clown”
Partnerzy instytucjonalni: Miasto Kraków, Miasto Poznań, Miasto Wrocław
Partnerzy medialni: abcZdrowie.pl, cukrzycapolska.pl, diabetyk.tv, mojacukrzyca.org,
magazyn Szugarfrik

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki powstała w 2009 roku. Zajmuje się głównie działalnością edukacyjną i badawczą w zakresie nauk medycznych oraz chemicznych. Najważniejszym obecnie realizowanym projektem badawczym jest „Biodrukowanie 3D rusztowań z wykorzystaniem żywych wysp trzustkowych lub komórek produkujących insulinę w celu stworzenia bionicznej trzustki”. Fundacja jest liderem konsorcjum Bionic, które otrzymało dofinansowanie na ten innowacyjny w skali światowej projekt z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Więcej na stronie: www.fundacjabirn.pl

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Write me