#blogocukrzycy #cukrzyca

Znam cukrzycę, teraz chcę poznać Ciebie

10/26/2016Weronika BlueSugarCube


Patrząc w gwiazdy, możemy sobie wyobrażać wszystkie osoby chore na cukrzycę, które żyją w innych miejscach na świecie. Zastanawiamy się: Kim są? Jak sobie radzą? Czy mają dostęp do opieki diabetologicznej i leków? Większości z nich nigdy nie spotkamy, zazwyczaj jedyną możliwością nawiązania kontaktu jest internet. Jednak przy tym zapominamy, że obok nas, może dosłownie kilka ulic dalej, mieszka osoba, która boryka się z takimi samymi problemami jak my. Też ma cukrzycę, też codziennie wykonuje cukrzycowe obowiązki, ma swoje zainteresowania, zwyczaje i marzenia. Mimo, że mieszkam w stolicy, zawsze miałam wrażenie, że z moją cukrzycą jestem sama. Człowiek chory na cukrzycę potrzebuje wsparcia, nie tylko od bliskich, ale również od ludzi znających temat z autopsji. Dlatego chciałam by osoby znające cukrzycę, mogły teraz poznać siebie nawzajem i wydobyć to co w nas najlepsze. W ten sposób...

...udało mi się poprowadzić moje pierwsze spotkanie dla osób z cukrzycą :) Odbyło się w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków, którego zresztą jestem członkiem. Tak się cieszę, że się udało! :) Spotkania będą odbywać się regularnie, nie ma znaczenia na jaki typ cukrzycy chorujesz i ile masz lat - każdy jest mile widziany :) Oczywiście uczestnictwo jest bezpłatne :) Informacje na temat kolejnych spotkań znajdziecie na Facebooku.


Kiedy ludzie chorzy na cukrzycę spotykają się, rozumieją się jak wieloletni przyjaciele - sama miałam okazję przekonać się o tym wiele razy, tak też było na spotkaniu w PSD. Dzielenie się swoim doświadczeniem, porażkami i sukcesami jest budujące zarówno dla słuchaczy, jak i dla nas samych - nie ważne czy prowadzimy spotkanie czy wypowiadamy się jako uczestnik. Wszyscy stajemy się pewniejsi siebie, bo wiemy, że inni mierzą się z tym samym każdego dnia. Nagle cały strach, wstyd, nieufność gdzieś znika. 


Osoby z cukrzycą wpływają na siebie nawzajem pozytywnie, ale również sama choroba wpływa na nas samych pozytywnie. Z cukrzycą wiąże się wiele interesujących efektów ubocznych, które są związane z rozwinięciem naszej...


Odwagi, Empatii, Odpowiedzialności, Dojrzałości, Samoświadomości, Cierpliwości, Śmiałości, Wytrwałości, Wiedzy...i nie tylko.


Cukrzyca również daje okazje do...


Zawierania nowych przyjaźni, Podróżowania, Nauki gotowania, Wybrania zdrowego stylu życia...i nie tylko.

Warto dostrzegać pozytywną stronę cukrzycy! 


Weronika BlueSugarCube

Read this blog post in English

You Might Also Like

1 komentarze | comments

Napisz do mnie