#InternationalDiabetesFederationEurope #YouthLeadershipCamp

International Diabetes Federation Europe Youth Leadership Camp 2016

8/29/2016Weronika BlueSugarCube


International Diabetes Federation Europe Youth Leadership Camp 2016 był dla mnie prawdziwie niezapomnianym przeżyciem. Podczas zaledwie tygodnia poznałam nowych, niesamowitych przyjaciół, wiele się nauczyłam i poszerzyłam horyzonty w temacie cukrzycy. Teraz my - młodzi działacze z 23 krajów Europy, chorujący na cukrzycę - dostaliśmy szansę by coś zmienić. Wszystko zależy od nas!Annamaria z Węgier, Uros z Serbii, Pedro z Portugalii, Javier z Hiszpanii, Laerke z Danii, Anastasia z Mołdawii, Andreas z Cypru, Dimitrios z Grecji, Ermonela z Albanii, Daniel z Ukrainy, Iulia z Rumunii, Jonathan z Malty, Lauren z Holandii, Kamila z Czech, Robin ze Szwecji, Lauren z Wielkiej Brytanii, Roberta z Litwy, Vladimir z Rosji, Wouter z Belgii, Katarina z Chorwacji, Velizar z Bułgarii, Sevara z Uzbekistanu oraz ja z Polski spotkaliśmy się na Cyprze, gdzie odbywał się tegoroczny obóz.
Od pierwszego dnia poczuliśmy jedność między nami i rozmawialiśmy ze sobą jakbyśmy znali się od lat. Staliśmy się jedną wielką rodziną, mimo że byliśmy tak różni, ale połączyła nas wspólna sprawa - cukrzyca. Obóz zdecydowanie dał mi możliwość szerszego spojrzenia na świat :)


Bardzo aktywnie spędzaliśmy czas przez ten tydzień: uczestniczyliśmy w różnych szkoleniach i warsztatach (dodatkowo każdy prowadził własną prezentację :)) oraz aktywnościach fizycznych (w tym wycieczce do pięknej wioski!) Oczywiście przede wszystkim bardzo dużo ze sobą rozmawialiśmy i porównywaliśmy opiekę diabetologiczną w naszych krajach. Mieliśmy wsparcie ze strony Cypryjskiego Stowarzyszenia Diabetyków, FEND, Eli Lilly, Medtronic oraz Roche.Każdy z uczestników otrzymał certyfikat :)Więcej zdjęć z obozu znajdziecie na moim Instagramie.
Zapraszam Was również na bloga Laerke www.mindiabetes.dk.

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Write me