#2018 #blogocukrzycy

Mój 2018

1/28/2019Weronika BlueSugarCubeRok 2018 był intensywny - pełen nowych projektów, podróży, konferencji, kampanii. Dużo się działo (tych fajnych i tych męczących rzeczy) i pomogło mi to też znaleźć drogę, którą chcę podążać w 2019 roku! 🙂

Na początku 2018 roku zaczęłam mój video projekt "Rok z Życia z Cukrzycą" w ramach programu IDF Young Leaders in Diabetes. Przez ten rok nagrałam 69 Vlogów, 7 wywiadów "Dwie Strony Cukrzycy" oraz 2 odcinki serii "Słodkie DIY". Zajrzyjcie na mój kanał na YouTubie, bo to nie koniec :) W tym roku będę kontynuować filmową przygodę!

W kwietniu nasza grupa IDF Europe YOURAH po raz pierwszy spotkała się w biurze IDF w Brukseli. Od tego czasu powstały (i powstają) bardzo ciekawe projekty, jak np. Diatravellers - czyli taki CourchSurfing dla osób z cukrzycą (strona jest jeszcze w budowie, ale polecam Wam śledzić projekt na Facebooku!).

Na początku czerwca wzięłam udział w konferencji "Tackling the burden of diabetes in Europe - Improving outcomes for Type 1 diabetes and driving impactful policy action." w Parlamecie Europejskim w Brukseli. Była to pierwsza taka konferencja z udziałem członków Parlamentu Europejskiego skupiająca się konkretnie na potrzebach osób z cukrzycą typu 1.

W połowie czerwca uczestniczyłam w dwóch konferencjach w Warszawie - konferencji prasowej Ascensia Diabetes Care, gdzie miałam przyjemność poznać osobiście Andrzeja Michalika oraz konferencji PFED "Nowy Wymiar Samokontroli w Cukrzycy" gdzie prowadziłam swój wykład dla pielęgniarek diabetologicznych "Rok z Życia z Cukrzycą czyli jak cukrzyca stała się pasją".

Na początku lipca byłam w Wiedniu na Summer Training Course for Young Patient Advocates' organizowanym przez European Patients' Forum. Było to dla mnie nowe  ciekawe doświadczenie, ponieważ uczestnicy mieli różne choroby przewlekłe, a zazwyczaj jestem na wydarzeniach gdzie tematyka jest związana jedynie z cukrzycą. Każdy uczestnik po powrocie miał stworzyć swój własny projekt - właśnie tak powstała moja instagramowa kampania CONNECT1ON, w której prezentuje online influencerów z cukrzycą typu 1 z całego świata. W tym roku nastąpi jej kontynuacja 😉

W połowie lipca na zaproszenie Abbott poleciałam do Dublina na kolejne warszaty dla blogerów dXDublin! Ta edycja była naprawdę świetna i bardzo międzynarodowa. Spotkałam tam wielu moich cukrzycowych przyjaciół, ale zawarłam też nowe znajomości 😄

Dużo satysfakcji przyniosła mi pomoc dla Fundacji Badań i Rozwoju Nauki w zbiorce na drukarkę 3D, która trwała od czerwca do lipca. Koniecznie śledźcie ich niesamowitą pracę nad bioniczną trzustką na Facebooku! Niedługo również zobaczycie co razem przygotowujemy 😉

We wrześniu zostałam wybrana na członka European Health Parliament na kadencję 2018-2019. Zostałam przydzielona do komitetu Health Literacy and Self-care. Już na początku lutego (2019) mamy 3 sesję plenarną w Brukseli, podczas której będziemy mieli okazję się spotkać z Komisarzem Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności - Vytenisem Andriukaitisem.

Także we wrześniu dostałam zaproszenie do Mediolanu na Diabetic Retinopathy Barometer European Advocacy Workshop gdzie miałam okazję dowiedzieć się więcej na temat retinopatii cukrzycowej oraz dyskutować z profesjonalistami na temat wyzwań we współczesnej opiece diabetologicznej.

Na początku października pojechałam do Berlina by po raz pierwszy wziąć udział w konferencji EASD - European Association for the Study of Diabetes. Jest to jedna z najważniejszych i największych europejskich konferencji diabetologicznych, dlatego bardzo się cieszę, że miałam okazję tam być dzięki IDF. Tam też obchodziłam urodziny - bardzo oryginalnie 😁😂

Na przełomie października i listopada miałam przyjemność po raz trzeci prowadzić eUrMOVE Challenge czyli europejską akcję sportową dla osób z cukrzycą i ich bliskich. Tym razem pobiliśmy rekord wszech czasów 💪 Dołączcie do naszej grupy na Facebooku na Światowy Dzień Cukrzycy 2019 i nowy Challenge!

W Światowy Dzień Cukrzycy pomagałam zespołowi IDF Europe w ich corocznym mierzeniu cukru w Komisji Europejskiej w Brukseli. Udało mi się osobiście zmierzyć cukier 100 osobom!

Tak wyglądał mój 2018, zobaczymy co będzie się działo w tym roku 😁😉

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie