#cukrzyca #cukrzycatypu1

Diabetegen czyli krem wspomagający regenerację tkanki

1/31/2019Weronika BlueSugarCube


Jakiś czas temu firma Genoscope przesłała mi do wypróbowania Diabetegenkrem na bazie colostrum, wspomagający regenerację tkanki. Na pewno nie jedna osoba z cukrzycą zna ten krem - został on wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony podczas Diabetica Expo i jest rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Polskie Towarzystwo Podologiczne.

Co to właściwie jest colostrum?
Colostrum (łac.), inaczej młodziwo lub siara, to pokarm, który jest wydzielany przez gruczoły mlekowe wszystkich samic ssaków, jako pierwszy przed mlekiem właściwym. Następuje to w okresie zaraz po narodzinach potomstwa. Colostrum znacznie różni się od mleka właściwego pod względem właściwości i składu. To prawdziwe źródło naturalnych dobroczynnych substancji m.in. naturalne czynniki wzrostu, witaminy, sole mineralne, czy aminokwasy. Colostrum zawiera także zestaw składników, które wspierają układ immunologiczny, zwiększając odporność organizmu. Diabetegen jest oparty na siarze krowiej (colostrum bovinum).

Colostrum, czyli siara bądź młodziwo dzięki temu, że zawiera pakiet bioaktywnych, leczniczych substancji, witamin i związków zwalcza stany zapalne zainfekowane przez bakterie i pasożyty, przyspiesza procesy gojenia, a nawet przyczynia się do redukcji autoimmunologicznych reakcji niszczących komórki, odpowiedzialne za wytwarzanie insuliny - Radosław Czaplejewicz, Prezes Zarządu Genoscope

Osobiście miałam okazję wypróbować krem Diabetegen już parę lat temu, gdy koleżanka dała mi kilka próbek, które dostała na konferencji diabetologicznej. Postanowiłam nakładać go wtedy na miejsca po wkłuciach i mimo, że próbki były małe, to krem zadziałał naprawdę skutecznie i regeneracja skóry nastąpiła szybciej.

Tym razem również nie zawiodłam się na Diabetegenie, a wyzwanie mu postawione było zdecydowanie trudniejsze. Miałam naprawdę niezbyt ładne miejsce po jednym zestawie infuzyjnym (niestety zapomniałam zmienić wkłucie i przetrzymałam je za długo) i nakładałam na nie regularnie krem. Zauważyłam, że zaczerwienienie i opuchlizna zeszły a później stopniowo ślad zaczynał blednąć. Pod skórą nie czuję też już żadnego zgrubienia.

Wypróbowałam również Diabetegen na miejsca po sensorach FreeStyle Libre. W okresie jesienno-zimowym zaczęło mi się robić uczulenie od plastrów. W miejscu po sensorach skóra była czerwona i zaczęła się lekko złuszczać (było to już konsultowane z diabetologiem i dermatologiem). Pomyślałam, że Diabetegen może pomóc mi i w tym przypadku. Na szczęście krem złagodził podrażenie, skóra przestała się łuszczyć a zaczęła się szybciej goić.

Krem Diabetegen ma wiele zastosowań, dlatego wydaje mi się, że warto mieć go w swojej domowej apteczce. Wiele z tych zastosowań jest pomocne właśnie dla nas - osób z cukrzycą:

🔵 Zapobieganie stopie cukrzycowej
🔵 Silne nawilżenie suchej i szorstkiej skóry
🔵 Zmniejszenie rogowacenia skóry i skłonności do jej pękania
🔵 Łagodzenie uczucia świądu
🔵 Profilaktyka infekcji skórnych

Bez odpowiedniej profilaktyki leczenie cukrzycy może być o wiele bardziej skomplikowane i mniej skuteczne. W szufladzie diabetyka nie powinno zabraknąć maści na bazie siary bydlęcej, które nawilżają, regenerują oraz wzmacniają ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwzapalną. Groźnym powikłaniem choroby jest stopa cukrzycowa, dlatego chorzy dla wzmocnienia organizmu i przyspieszenia odbudowy tkanek skóry powinni stosować kapsułki z dodatkiem colostrum. Zawierają one hormon wzrostu HGH odpowiadający za właściwą budowę i proporcję komórek włosowatych, a także wzmacniają układ immunologiczny - Anna Śliwińska, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Wam czym jest colostrum i jak działa krem Diabetegen, ja na pewno będę po niego sięgać w potrzebie :)

Weronika BlueSugarCube
*Ten wpis nie jest sponsorowany

You Might Also Like

2 komentarze | comments

Napisz do mnie