#cukrzyca #wakacjediabetyka #diabetyk #bluesugarcube #wakacje #cukrzycanawakacjach #zcukrzycąnawakacjach #weronikabluesugarcube #włochy

Viva Italia ! Moje Włoskie Wakacje vol. 2

9/30/2014BlueSugarCube

Jak już wiecie moje tegoroczne wakacje spędziłam we Włoszech :)
Wybraliśmy się z naszymi znajomymi we czwórkę, tak jak w zeszłym roku do Chorwacji.Ponieważ była to wycieczka objazdowa, na naszej trasie było mnóstwo ciekawych i pięknych przystanków :)

Jezioro Garda, Werona, Cinque Terre, Florencja, Siena, Rzym...


Czas na część drugą ! :) Dotarliśmy do Toskanii gdzie mieliśmy kolejną "bazę wypadową" na kempingu, skąd pojechaliśmy na cały dzień do Florencji :) Było to takie moje marzenie żeby się tam znaleźć ;) Mieliśmy tam niezłą przygodę ! - nagle spadł deszcz, a potem grad ! Później cały dzień na ulicach było biało, wyrwało nawet kilka drzew ! Mi niestety kompletnie przemokły buty i musiałam kupić nowe XD No może nie było to takie straszne ! ;)) :D (moje nowe buty są na zdjęciach ;D).Santa Maria del Fiore robi naprawdę niesamowite wrażenie !!! Jest gigantyczna !Drugim moim ulubionym kościołem jest Santa Maria Novella :) Lubię gdy jest dużo wzorów :) Poniżej na zdjęciu niesamowita Galeria Uffizi'ch.

Naszym kolejnym przystankiem była Siena - prawdziwe średniowieczne i niesamowicie klimatyczne miasto ! :) Zachwycił nas budynek Ratusza na głównym placu.Okazało się, że tego dnia było święto miasta (wszędzie wisiały chorągwie) i spotkaliśmy idących ulicami mieszkańców, którzy śpiewali hymn Sieny i przygrywającą im orkiestrę ! To było naprawdę magiczne !

Dalej ruszyliśmy w drogę do stolicy ! Rzym mimo swoich starożytnych zabytków okazał się naprawdę nowoczesnym i zatłoczonym miastem, nawet bym powiedziała, że trochę męczącym.Zwiedziliśmy Koloseum, Forum Romanum oraz wiele kościołów. Nie ominęliśmy również niesamowitego Panteonu ! Jak widzicie jedna z moich toreb też pojechała na wycieczkę ;)
Nawet daliśmy radę wpaść do Watykanu, ale niestety Papież pojechał do Albanii.Tak wyglądała moja tegoroczna podróż :) Spodziewajcie się jeszcze wpisu o moich włoskich zdobyczach cukrzycowych i nie tylko ;)

Weronika BlueSugarCube

część 1

You Might Also Like

1 komentarze | comments

  1. Super energia i ciekawość świata, gratuluję podejścia do własnych słabości i zrobienie ze słabości siły:)

    OdpowiedzUsuń

Napisz do mnie