#cukrzyca #hemoglobina #diabetyk #cukrzyk #diabetolog #HbA1c

Stres zawsze ma wpływ na nasze wyniki

8/26/2014BlueSugarCube


Moja majowa wizyta u diabetologa nie była zachwycająca ze względu na całe zamieszanie i stres jaki wiązał się z moim dyplomem - moje samopoczucie nie było wtedy najlepsze, ja sama z trudem ogarniałam moją cukrzycę (wszystkie wyniki wariowały, wszystko mnie bolało). Okazało się, że moja hemoglobina wywindowała z 6,9 na 7,9  O_O Także sporo. Wiedziałam, że na pewno skoczy, ale nie sądziłam ,że aż tyle, więc jeszcze dodatkowo się zdołowałam :P Dyplom obroniony, stres przeszedł, a co dalej z HbA1c ?

Wczoraj stojąc przy odliczającym aparacie zastanawiałam się co będzie :P Liczyłam na to, że spadło chociaż trochę. Na szczęście wynik przerósł moje oczekiwania :) Okazało się, że wróciłam do poprzedniej hemoglobiny :) Także znowu mam 6,9 :) Dobry start na schodzenie jeszcze niżej ;) 6 z przodu zawsze poprawia humor :D Na pewno na wynik miał wpływ fakt, że jestem już za jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w moim życiu. 
Zdecydowałam się napisać o tym wszystkim teraz, bo sama byłam ciekawa na ile tak ważne sytuacje wpływają na naszą cukrzycę - tak naprawdę mogłam to tylko sprawdzić na sobie samej - a na pewno wiecie, jak się człowiek dołuje i wstydzi gdy wynik mu skacze. Trzeba pamiętać o tym, że każdemu z nas może coś nie wyjść, ale istotne jest to, że możemy dać sobie z tym radę :) Także nie oceniajmy się zbyt surowo, ale też nie trwajmy w naszych błędach. Więc stres stresem, ale to nie tylko jego wina - my musimy działać ;)

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie