Przejdź do głównej zawartości

Wszystko o systemie DBLG1

  Korzystam z systemu DBLG1 w połączeniu z CGM Dexcom G6 i pompą Accu-Chek Insight już prawie 2 miesiące! 🙃 Żyjąc 28 lat z cukrzycą typu 1 nie spodziewałam się, że pojawi się system, który tak ułatwi mi życie 🥰 Wszystko w ramach tego systemu mam refundowane w Belgii w ramach programu "drogie technologie" - za tą możliwość moje dane będą zbierane przez 2 lata by zbadać wpływ DBLG1 na poprawę jakości życia osoby z cukrzycą typu 1. DBLG1 (Diabeloop Generation 1) to system hybrydowej zamkniętej pętli z samouczącym się algorytmem.  DBLG1 - algorytm hostowany w dedykowanym urządzeniu - łączy sensor do ciągłego monitorowania glikemii (CGM) i pompę insulinową, aby zautomatyzować decyzje dotyczące podawania insuliny. System nie wymaga kalibracji, ale istnieje taka możliwość. 💙 Urządzenie DBLG1 jest sercem systemu: - Wyświetla wszystkie informacje na temat CGM-u, pompy i pętli (m.in. poziom glukozy, status urządzeń, statystyki) - Służy do wprowadzania danych (posiłek - węglowodan

Diabetes Art Workshops


 Managing DIABETES is not a science, it is an ART

Everyday life with diabetes brings us many challenges that are often unpredictable and this can become very frustrating at times. Constant checking, testing, estimating, calculating, observing, and solving various diabetes-related issues without even a single day off can affect not only physical health but mental health as well. This is why caring for our psyche over the long term is as important as going for a check-up at a doctor's office. It is vital to go see a professional - therapist, psychologist, psychiatrist - when we see worrying symptoms and we need support from the outside. But it is also crucial to maintain everyday "mental hygiene" even when we have diabetes in balance.

For many people with diabetes, it is hard to talk about their problems. Image-making makes a good tool when words can be hard to find, and they can be even harder to speak when you are overwhelmed by an event, such as a diabetes diagnosis. When you express yourself creatively, the tension is released and in the art form you can see your problem, you can touch your problem, and you have the chance to contemplate, reflect and find ways to cope with it. The method is different, but the goal is the same: to have a more fulfilling life with diabetes.

-💙-

Workshop for PwDs - Expressing Diabetes Through Art

This workshop is dedicated to people living with any type of diabetes. The goal of this workshop is to empower and inspire PwDs through art exercises and to give them helpful tools for the future.

The workshop can be focused on one of the topics presented below depending on the needs and expectations of the group:

  • Draw Your Diabetes
  • Diabetes Doodle Diary
  • Diabetes Advocacy & Art
⚠️Art workshop does not replace professional therapy. If you are experiencing serious issues/symptoms related to your mental health please contact your general practitioner for further guidance.

-💙-

Workshop for Professionals - Understanding Diabetes Through Art

This workshop is dedicated to people representing the medical, pharmaceutical or med-tech industry. The goal of this workshop is to help understand diabetes-related challenges through art exercises that are tailored especially for stakeholders surrounding PwDs.

The workshop can be focused on one of the topics presented below depending on the needs and expectations of the group:

  • Diabetes Journey
  • Diabetes Language
  • Diabetes Complications

-💙-

What can you expect?

  • Engaging art event with various activities dedicated to your group
  • No previous art experience/education or art skills required
  • I will come to your location in Belgium (NL, FR, DE, LUX also possible)

To book your individually-tailored diabetes art workshop please contact me at weronikabluesugarcube@gmail.com. I will be happy to answer any additional questions via email or during an online call (feel free to propose a date and time). There is a possibility for an online workshop.

-💙-

Are you looking for an artist who can draw for your project?

My scope of services includes inter alia:

  • Illustration for social media
  • Illustration for books
  • Visual recording of events (live or after the event)
  • Engagement templates for events
  • Graphic facilitation at meetings (live or after the event)
  • Other live drawings e.g. interview portraits
I issue a VAT invoice. To discuss the type of your project in detail please contact me at weronikabluesugarcube@gmail.comIn the meantime, I invite you to visit my portfolio page.

Popularne posty z tego bloga

Złoty strzał

Pierwszy raz usłyszałam określenie "złoty strzał" dopiero niedawno, na jednej z cukrzycowych grup na Facebooku, gdzie ktoś zapytał ile trzeba przyjąć insuliny by zrobić złoty strzał... "Złoty strzał – eufemizm oznaczający przedawkowanie narkotyku kończące się śmiercią. Termin stosowany jest głównie w odniesieniu do narkotyków zażywanych dożylnie (np. heroiny). Odnosi się to zarówno do świadomego przedawkowania narkotyku, czyli samobójstwa, jak i nieświadomego, wynikającego z nieumiejętnego przyjęcia substancji odurzającej bądź jej większej czystości, które to rozróżnienie często nie jest możliwe podczas sekcji zwłok lub analizy toksykologicznej."   źródło: Wikipedia Insulina to lek ratujący życie osób z cukrzycą insulinozależną (często nazywana jest "wodą życia"), jednak w bardzo dużych dawkach może być nie tylko niebezpieczna, ale wręcz  śmiertelna . W mediach społecznościowych wiele osób z cukrzycą typu 1 publikuje zdjęcia, na których pokazuj

FreeStyle Libre

FreeStyle Libre to FGM ( Flash Glucose Monitoring System ), czyli system monitorowania glikemii typu Flash . Różni się on tym od CGM  ( Continuous Glucose Monitoring System ), że  musimy zbliżyć czytnik do sensora (na ramieniu)  by dowiedzieć się jaki mamy poziom cukru . Libre pokazuje wynik z płynu śródtkankowego (nie z krwi, dlatego warto regularnie pić dużo wody gdy używamy sensorów), dlatego ma ok. 15-20 minutowe opóźnienie .  Można powiedzieć, że jest to hybryda CGM i glukometru.  Ponieważ sensor jest ciałem obcym dla naszego organizmu (tak samo jak zestaw infuzyjny czy sensor CGM) może być noszony przez ograniczoną ilość czasu - w tym wypadku z FreeStyle Libre  możemy korzystać przez 14 dni (od momentu aktywacji czytnikiem).  FreeStyle Libre zapisuje dane z ostatnich 8 godzin , dzięki czemu możemy m.in. mieć podgląd na to co się działo w nocy. Możemy wykonywać nieograniczoną liczbę skanów na dobę, ale jest zalecane by wykonywać skany w odstępie przynajmniej 1 minuty.  F

Moje doświadczenie z sensorami FreeStyle Libre, Medtronic Enlite i Dexcom G5

Obecnie na rynku jest szeroki wybór sensorów do monitorowania glikemii . Systemy CGM czy FGM dają nam możliwość nie tylko zobaczenia naszego wyniku w czasie rzeczywistym, ale także tego co się działo wcześniej (wykres) i co może wydarzyć się później (trendy).  Ja sama miałam okazję korzystać do tej pory z 3 różnych sensorów: FreeStyle Libre , Medtronic Enlite oraz Dexcom G5 . W tym wpisie chciałabym podzielić się z Wami informacjami na temat tych systemów jak i moimi osobistymi wrażeniami. Kilka słów o sensorach Sensory to elektrody , które umieszone pod skórą mierzą stężenie poziomu glikemii z płynu śródtkankowego (nie z krwi). Stężenie w płynie śródtkankowym jest opóźnione o ok. kilkanaście minut względem stężenia we krwi.  Elektroda jest bardzo cienka (nieco grubsza od włosa) i nie czuć jej po zaaplikowaniu sensora. Igła służy jedynie do wprowadzenia elektrody pod skórę (w zależności od systemu należy ją wyciągnąć lub sama wycofuje się po aplikacji). FreeStyle Libre  Charakte