#diabetesawareness #świadomośćcukrzycy

Miesiąc Świadomości Cukrzycy 2017

11/01/2017Weronika BlueSugarCube


Listopad to ważny miesiąc dla każdej osoby chorej na cukrzycę. To czas, gdy staramy się wyedukować, uświadomić i poinformować jak najwięcej osób w temacie cukrzycy. Najważniejszy dzień w tym miesiącu to bez wątpienia 14 Listopada, czyli Światowy Dzień Cukrzycy.

W tym roku International Diabetes Federation (największa organizacja non-profit związana z cukrzycą) podkreśla temat Kobiet i Cukrzycy (Women and Diabetes), a hasłem przewodnim jest Nasze Prawo do Zdrowej Przyszłości (Our Right to Healthy Future).


Już 1 na 10 kobiet choruję na cukrzycę (różnego typu), a na 1 na 7 porodów wpływa cukrzyca ciążowa.

Kobiety już chorujące na cukrzycę robią wszystko by jak najlepiej prowadzić swoją chorobę w trakcie ciąży, a zdrowe starają się nie doprowadzić do cukrzycy ciążowej. Mamy dużo poświęcają by opiekować się swoim dzieckiem chorym na cukrzycę. Żony starają się wspierać chorych na cukrzycę mężów. Kobiety walczą z cukrzycą - nie tylko gdy same ją mają, ale także gdy choroba dotyka ich bliskich. Jest nam bardzo blisko do Superwoman! Dlatego tak ważne jest by kobiety miały dostęp do edukacji, leczenia i opieki medycznej. Więcej na temat Światowego Dnia Cukrzycy 2017 możecie dowiedzieć się na oficjalnej stronie World Diabetes Day.

Z okazji Miesiąca Świadomości Cukrzycy oraz Światowego Dnia Cukrzycy, zapraszam do wzięcia udziału w dwóch akcjach, które zaplanowałam specjalnie dla Was :)

1. Niebieska mozaika z Waszych zdjęć

Każdy z Was może stać się częścią niebieskiej mozaiki złożonej ze zdjęć osób chorujących na cukrzycę! Wystarczy, że na mojej stronie na Facebooku wyślecie do mnie prywatną wiadomość z informacją na jaki typ cukrzycy chorujecie i ile lat (albo podajcie datę). Ja przygotuję dla Was grafikę z napisem (przykładowo moja wersja "Mam cukrzycę TYPU 1 od 22 lat"), którą będziecie mogli wydrukować w formacie A4 i zrobić sobie z nią zdjęcie. Zdjęcie wyślecie następnie do mnie, a ja nałożę na nie niebieski filtr i będzie mogło się stać częścią mozaiki. Jeżeli będziecie chcieli ustawić je sobie jako zdjęcie profilowe na Facebooku, to oczywiście odeślę je Wam w odpowiednim formacie :) Mozaika zostanie zaprezentowana w dniu 14 Listopada, ale ponieważ prze cały Listopad uświadamiamy ludzi w temacie cukrzycy, będzie mogli wziąć udział w tej akcji do końca miesiąca i otrzymać zdjęcie jako profilowe.

2. Wasze cukrzycowe historie

Twoja cukrzycowa historia może zostać opublikowana we wpisie na moim blogu! ;) Wystarczy, że w komentarzu pod tym postem na Facebooku podzielicie się swoją słodką historią (rodzice dzieci z cukrzycą także mogą brać udział). Użytkownicy Facebooka będą mogli głosować na historie do 14 Listopada poprzez polubienia. Pięć historii z największą ilością polubień zostanie zaprezentowanych na moim blogu w Światowy Dzień Cukrzycy. Ale to nie wszystko! Laureaci zostaną dodatkowo nagrodzeni oficjalną pocztówką Światowego Dnia Cukrzycy, niebieską opaską na rękę oraz przypinką z niebieskim okręgiem!

Oczywiście możecie jednocześnie wziąć udział w obu akcjach! Mam nadzieję, że spodobały Wam się moje pomysły :) W tym miesiącu zdecydowanie możecie spodziewać się kilku interesujących wpisów dotyczących obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, ale również samej cukrzycy. Zapraszam Was również do wzięcia udziału w Europejskiej akcji eUrMOVE Challenge 2017.

Weronika BlueSugarCube

Historia Światowego Dnia Cukrzycy link

A tak było w zeszłym roku link

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie