Korzystam z systemu DBLG1 w połączeniu z CGM Dexcom G6 i pompą Accu-Chek Insight już prawie 2 miesiące! 🙃 Żyjąc 28 lat z cukrzycą typu 1 nie spodziewałam się, że pojawi się system, który tak ułatwi mi życie 🥰 Wszystko w ramach tego systemu mam refundowane w Belgii w ramach programu "drogie technologie" - za tą możliwość moje dane będą zbierane przez 2 lata by zbadać wpływ DBLG1 na poprawę jakości życia osoby z cukrzycą typu 1. DBLG1 (Diabeloop Generation 1) to system hybrydowej zamkniętej pętli z samouczącym się algorytmem. DBLG1 - algorytm hostowany w dedykowanym urządzeniu - łączy sensor do ciągłego monitorowania glikemii (CGM) i pompę insulinową, aby zautomatyzować decyzje dotyczące podawania insuliny. System nie wymaga kalibracji, ale istnieje taka możliwość. 💙 Urządzenie DBLG1 jest sercem systemu: - Wyświetla wszystkie informacje na temat CGM-u, pompy i pętli (m.in. poziom glukozy, status urządzeń, statystyki) - Służy do wprowadzania danych (posiłek - węglowodan
Ostatnio mogłam przetestować opakowanie chłodzące Frio na pompę insulinową ze sklepu Diabetyk24.pl. Frio jest to bardzo przydatnym gadżetem dla diabetyków w okresie letnim – na wakacjach w mieście, w plenerze, w tropikach...wtedy gdy upały są naprawdę nieznośne, a przez to niebezpieczne dla naszego osprzętu.
Co to jest Frio?
Frio to termiczne opakowanie do transportu insuliny (także glukagonu) – pasuje również do wszystkich rodzajów penów i pomp dostępnych na rynku. Frio występuje w różnych wersjach – pod względem rozmiaru oraz kolorystyki. Jak już wspomniałam niektóre z opakowań mają konkretne przeznaczenie np. na pompę insulinową. Czas chłodzenia jest zależny m.in. od rozmiaru opakowania.
Jak działa Frio?
Aby aktywować Frio nie są potrzebna ani lodówka ani zamrażalnik – wystarczy zwykła woda ! Po prostu zanurzamy w zimnej wodzie wewnętrzną wkładkę chłodzącą (np. w misce) aby aktywować kryształki. Gdy zaabsorbują wodę, zaczną pęcznieć tworząc żel chłodzący. Działanie Frio zawsze jest takie samo, bez względu na typ opakowania. Najważniejsze jest to, że można go używać wielokrotnie (jednorazowo lub przez dłuższy czas) !
Mój Test Frio
Opakowanie oczywiście przetestowałam w plenerze, gdy temperatura w Warszawie osiągała ponad 30 stopni. Piknik udał się dzięki Frio, które zapewniło bezpieczeństwo mojej pompie. Na początku obawiałam się jak zareaguje silnik urządzenia, ale okazało się, że Frio chłodzi pompę na tyle na ile potrzeba i nic złego się z nią nie działo. Aby zostały odpowiednio zachowane właściwości chłodzące opakowania, nie powinno się go eksponować bezpośrednio na słońcu – warto położyć je obok w cieniu, schować do torebki, pod bluzkę czy inną część garderoby. Frio chłodziło pompę przez kilka ładnych godzin bez problemu, działało również jeszcze później po zakończeniu testu. Myślę, że w sumie było to ok. 6 godzin. Ponieważ jest to jedno z mniejszych opakowań Frio, czas chłodzenia jest krótszy niż przy większych jego wersjach (ze względu na mniejszą powierzchnię do zaabsorbowania wody) – jednak nie wpływa to na skuteczność jego działania.
Posmarowana mleczkiem do opalania, z czapką na głowie oraz pompą włożoną we Frio i położoną w cieniu nie musiałam się martwić upałem ;)
Osobiście Frio polecam, uważam że jest to przydatny i bezpieczny produkt. Sama używam jeszcze standardowego opakowania Frio do transportu insuliny, penów i glukagonu - nigdy mnie nie zawiodło :)
Weronika BlueSugarCube
*Ten wpis nie jest sponsorowany