#frio #opakowanietermiczne #opakowaniedotransportuinsuliny #insulina #blogocukrzycy #cukrzycablog #cukrzyca #diabetyk #cukrzyk

Frio - termiczne opakowanie do transportu insuliny

8/01/2015Weronika BlueSugarCube

Ostatnio mogłam przetestować opakowanie chłodzące Frio na pompę insulinową ze sklepu Diabetyk24.pl. Frio jest to bardzo przydatnym gadżetem dla diabetyków w okresie letnim – na wakacjach w mieście, w plenerze, w tropikach...wtedy gdy upały są naprawdę nieznośne, a przez to niebezpieczne dla naszego osprzętu.
Co to jest Frio?
Frio to termiczne opakowanie do transportu insuliny (także glukagonu) – pasuje również do wszystkich rodzajów penów i pomp dostępnych na rynku. Frio występuje w różnych wersjach – pod względem rozmiaru oraz kolorystyki. Jak już wspomniałam niektóre z opakowań mają konkretne przeznaczenie np. na pompę insulinową. Czas chłodzenia jest zależny m.in. od rozmiaru opakowania.
Jak działa Frio?
Aby aktywować Frio nie są potrzebna ani lodówka ani zamrażalnik – wystarczy zwykła woda ! Po prostu zanurzamy w zimnej wodzie wewnętrzną wkładkę chłodzącą (np. w misce) aby aktywować kryształki. Gdy zaabsorbują wodę, zaczną pęcznieć tworząc żel chłodzący. Działanie Frio zawsze jest takie samo, bez względu na typ opakowania. Najważniejsze jest to, że można go używać wielokrotnie (jednorazowo lub przez dłuższy czas) !

Mój Test Frio 
Opakowanie oczywiście przetestowałam w plenerze, gdy temperatura w Warszawie osiągała ponad 30 stopni. Piknik udał się dzięki Frio, które zapewniło bezpieczeństwo mojej pompie. Na początku obawiałam się jak zareaguje silnik urządzenia, ale okazało się, że Frio chłodzi pompę na tyle na ile potrzeba i nic złego się z nią nie działo. Aby zostały odpowiednio zachowane właściwości chłodzące opakowania, nie powinno się go eksponować bezpośrednio na słońcu – warto położyć je obok w cieniu, schować do torebki, pod bluzkę czy inną część garderoby. Frio chłodziło pompę przez kilka ładnych godzin bez problemu, działało również jeszcze później po zakończeniu testu. Myślę, że w sumie było to ok. 6 godzin. Ponieważ jest to jedno z mniejszych opakowań Frio, czas chłodzenia jest krótszy niż przy większych jego wersjach (ze względu na mniejszą powierzchnię do zaabsorbowania wody) – jednak nie wpływa to na skuteczność jego działania. 
Posmarowana mleczkiem do opalania, z czapką na głowie oraz pompą włożoną we Frio i położoną w cieniu nie musiałam się martwić upałem ;)
Osobiście Frio polecam, uważam że jest to przydatny i bezpieczny produkt. Sama używam jeszcze standardowego opakowania Frio do transportu insuliny, penów i glukagonu - nigdy mnie nie zawiodło :)

Weronika BlueSugarCube
*Ten wpis nie jest sponsorowanyYou Might Also Like

1 komentarze | comments

  1. Świetne opakowanie! Bardzo podoba mi się to, że niektórzy tak dbają o osoby z cukrzycą, bo przecież tu chodzi o sprzęt, który jest jednak drogi. Jakby miał się zepsuć od upały, to byłaby tragedia. Szkoda, że dopiero teraz trafiłam na ten blog, ale lepiej późno niż wcale :) Pozdrawiam ciepło!

    OdpowiedzUsuń

Write me