#blogocukrzycy #bluesugarcube

23 lata z cukrzycą!

2/09/2018Weronika BlueSugarCube


Dziś minął mój kolejny rok z cukrzycą, trudno uwierzyć, że to już 23 lata! Od czasu mojej diagnozy wiele się zmieniło - moja dotychczasowa droga prowadziła od insulinówek, przez peny, po pompę insulinową. W 1995 roku nikt nawet sobie nie wyobrażał, że będą takie rzeczy jak CGM czy FGM. Wtedy glukometry mierzyły poziom cukru we krwi przez minutę (miałam szczęście już wtedy były glukometry!). Obecnie to wszystko wydaje się tak odległe, jesteśmy świadkami ciągłego postępu. Każdy dzień z cukrzycą jest niczym nowe wyzwanie, ale powoli staje się coraz łatwiejsze.

Nadchodzący rok będzie zupełnie inny od poprzedniego, ponieważ będę realizować mój projekt "Rok z Życia z Cukrzycą"...

Projekt jest prawdziwym wyzwaniem, ponieważ chcę w nim pokazać 365 dni z mojego życia w postaci daily vlogów (od 9 lutego 2018 do 9 lutego 2019). Mam nadzieję, że przybliży to moją codzienność z cukrzycą zarówno osobom związanym w jakiś sposób z cukrzycą (nie tylko osoby chore na cukrzycę, ale np. osoby ze środowiska medycznego) jak i osobom, które cukrzycy nie mają i nic o niej nie wiedzą.Oczywiście życie osoby chorej na cukrzycę nie składa się tylko i wyłącznie z samej choroby, dlatego w moich materiałach znajdziecie więcej niż tylko tematy związane z cukrzycą. Dodatkowymi elementami projektu będą materiały edukacyjne oraz wywiady w postaci serii "Dwie Strony Cukrzycy", o których dowiecie się więcej wkrótce :)

Przede wszystkim chciałabym wesprzeć osoby z cukrzycą i rodziców dzieci z cukrzycą pokazując, że z tą chorobą można żyć i się realizować! :) Mam nadzieję, że mój projekt będzie miał pozytywne działanie!

Zapraszam Was do subskrypcji mojego kanału na YouTubie i oglądania moich materiałów.

O historii mojej cukrzycy od momentu diagnozy opowiadam w rocznicowym filmiku tutaj.

Weronika BlueSugarCubeYou Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie