Korzystam z systemu DBLG1 w połączeniu z CGM Dexcom G6 i pompą Accu-Chek Insight już prawie 2 miesiące! 🙃 Żyjąc 28 lat z cukrzycą typu 1 nie spodziewałam się, że pojawi się system, który tak ułatwi mi życie 🥰 Wszystko w ramach tego systemu mam refundowane w Belgii w ramach programu "drogie technologie" - za tą możliwość moje dane będą zbierane przez 2 lata by zbadać wpływ DBLG1 na poprawę jakości życia osoby z cukrzycą typu 1. DBLG1 (Diabeloop Generation 1) to system hybrydowej zamkniętej pętli z samouczącym się algorytmem. DBLG1 - algorytm hostowany w dedykowanym urządzeniu - łączy sensor do ciągłego monitorowania glikemii (CGM) i pompę insulinową, aby zautomatyzować decyzje dotyczące podawania insuliny. System nie wymaga kalibracji, ale istnieje taka możliwość. 💙 Urządzenie DBLG1 jest sercem systemu: - Wyświetla wszystkie informacje na temat CGM-u, pompy i pętli (m.in. poziom glukozy, status urządzeń, statystyki) - Służy do wprowadzania danych (posiłek - węglowodan
Kto z Was uwielbia warzywa? Ja zdecydowanie! Niestety dzieciaki nie zawsze chcą przekonać się do brokuł, siekanej pietruszki w rosole czy domowej sałatki. Warzywa są ważnym elementem diety (błonnik!) i powinniśmy jeść je bardzo często, szczególnie na surowo. Sprawmy by warzywa stały się cudowne a ich niezwykła moc została odkryta! :)
Książka Te Cudowne Warzywa | Poznaj ich niezwykłą moc!!! zainteresowała mnie swoją śmieszną okładką i bardzo się cieszę, że została mi udostępniona przez Wydawnictwo Varsovia :)
Lekturę tej książki mogę zdecydowanie polecić wszystkim mamom, których pociechy niezbyt lubią warzywa. Książka uczy naprawdę ciekawych rzeczy nie tylko o samych warzywach, ale i o ludzkim organizmie i tym co dla niego szkodliwe! Dodatkowo ma zabawne ilustracje, które ułatwią ich zapamiętanie. Dowiemy się m.in. do czego jest nam potrzebny błonnik, jak działa nasz układ immunologiczny i jakie spustoszenie sieje cukier po spożyciu.
Książka przeznaczona jest dla młodzieży, dlatego niektóre informacje zawarte w niej mogą być trudne dla dzieci - polecam przeczytać ją najpierw samemu, a później przeczytać ją wspólnie z pociechą. Książka może stać się również po prostu inspiracją do wytłumaczenia dziecku różnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego ciała i jego potrzebami.
Mam nadzieję, że po wspólnej lekturze, wszystkie niejadki inaczej spojrzą na swój talerz ;)
Weronika BlueSugarCube
*Ten wpis nie jest sponsorowany
*Ten wpis nie jest sponsorowany