#cukrzyca #warzywa

Te Cudowne Warzywa!

1/30/2017Weronika BlueSugarCube


Kto z Was uwielbia warzywa? Ja zdecydowanie! Niestety dzieciaki nie zawsze chcą przekonać się do brokuł, siekanej pietruszki w rosole czy domowej sałatki. Warzywa są ważnym elementem diety (błonnik!) i powinniśmy jeść je bardzo często, szczególnie na surowo. Sprawmy by warzywa stały się cudowne a ich niezwykła moc została odkryta! :)

Książka Te Cudowne Warzywa | Poznaj ich niezwykłą moc!!! zainteresowała mnie swoją śmieszną okładką i bardzo się cieszę, że została mi udostępniona przez Wydawnictwo Varsovia :) 

Lekturę tej książki mogę zdecydowanie polecić wszystkim mamom, których pociechy niezbyt lubią warzywa. Książka uczy naprawdę ciekawych rzeczy nie tylko o samych warzywach, ale i o ludzkim organizmie i tym co dla niego szkodliwe! Dodatkowo ma zabawne ilustracje, które ułatwią ich zapamiętanie. Dowiemy się m.in. do czego jest nam potrzebny błonnik, jak działa nasz układ immunologiczny i jakie spustoszenie sieje cukier po spożyciu.

Książka przeznaczona jest dla młodzieży, dlatego niektóre informacje zawarte w niej mogą być trudne dla dzieci - polecam przeczytać ją najpierw samemu, a później przeczytać ją wspólnie z pociechą. Książka może stać się również po prostu inspiracją do wytłumaczenia dziecku różnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszego ciała i jego potrzebami. 

Mam nadzieję, że po wspólnej lekturze, wszystkie niejadki inaczej spojrzą na swój talerz ;)

Weronika BlueSugarCube
*Ten wpis nie jest sponsorowany

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie