#hipo #hiper #cukrzyca #diabetyk #cukrzyk #niskicukier #wysokicukier #hipoglikemia #hiperglikemia #bluesugarcube

Moje i Wasze Hipo i Hiper

10/21/2014BlueSugarCube

Ilu chorych na cukrzycę, tyle różnych objawów hipo i hiper. Chciałabym Wam napisać o tym jakie ja odczuwam i oczywiście chętnie chce je skonfrontować z Waszymi :) Może są podobne, może zupełnie inne, a może identyczne ?HIPO
Zwykle gdy spada mi cukier moje objawy zaczynają się od słabości w nogach, tak jakby mi miękły, czuję też intensywny głód. Czasem pojawia się również ból głowy. Kiedy hipoglikemia się pogłębia, wtedy słabość rozciąga się na większy obszar ciała, jestem coraz bardziej głodna i rozdrażniona,(czasami nawet wściekła). Kręci mi się w głowie, a serce bije szybko. Zdarzają mi się raz na jakiś czas ostre ataki głodu, że kończą się objadaniem. Zawsze się budzę na niedocukrzenie w nocy.


HIPER
Kiedy cukier mi skacze zwykle zapowiada to ból głowy (podobnie jak przy niskim cukrze) albo ból żołądka, do tego nieostre widzenie. Jestem bardzo senna i jednocześnie rozdrażniona, w niektórych przypadkach wściekła. Chce mi się pić, a czasem mam objawy jak przy hipo - a mianowicie jestem bardzo głodna. Oczywiście nie obywa się też bez częstych wizyt w łazience. Gdy zdarzy mi się hiper w nocy np. z powodu wyrwanego wkłucia, również się budzę.


Więcej o moich i Waszych Hipo i Hiper znajdziecie tu :)  hipo-hiper.blogspot.com

Weronika BlueSugarCube

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie