#blogocukrzycy #cukrzyca

YOURAH - Projekt dla osób z cukrzycą

7/04/2017Weronika BlueSugarCubeProjekt YOURAH (YOUth to Raise Awareness and promote Healthy living with diabetes) to nowa inicjatywa International Diabetes Federation Europe, jej autorami są członkowie Young Advocates Forum - aktywni na arenie międzynarodowej młodzi działacze chorujący na cukrzycę, pochodzący z rożnych krajów Europy (w tym ja :)). Naszą misją jest jednoczenie osób z cukrzycą, ich bliskich oraz Europejskich stowarzyszeń cukrzycowych by doprowadzić do zmian i poprawy w opiece diabetologicznej w całej Europie.

Celem projektu jest stworzenie internetowej platformy przystosowanej do celów edukacyjnych, łączących działania propagujące i wspierające tworzenie sieci dla wszystkich osób chorujących na cukrzycę w całej Europie. Poprzez tę platformę będą udostępniane materiały edukacyjne w różnej formie - wideo, grafik, prezentacji i dokumentów oraz odnośników do alternatywnych zasobów. Publikacje, osiągnięcia i wydarzenia Europejskich stowarzyszeń cukrzycowych również będą prezentowane na platformie, by rozwijać międzynarodową współpracę i poszerzać wpływ działań dotyczących cukrzycy. 

Sercem platformy staną się materiały wideo i historie osób chorujących na cukrzycę i ich bliskich, gdzie będą dzielić się wszystkim co udało im się osiągnąć pomimo dodatkowych przeszkód w życiu z cukrzycą. W duchu jedności będą organizowane międzynarodowe seminaria internetowe z myślą o edukowaniu i zwiększaniu świadomości, aby aktywnie angażować się w dyskusje w temacie cukrzycy. Do współpracy zostaną zaproszeni motywujący mówcy i gwiazdy chore na cukrzycę by zwiększać świadomość tej inicjatywy. Platforma będzie również wszechobecna w mediach społecznościowych, co wielokrotnie stworzy okazję do dalszych kampanii ukierunkowanych na cukrzycę np. zbieranie funduszy na konkretne cele związane z cukrzycą. 


Szczególny nacisk zostanie położony na mniej zasobne obszary takie jak: wsparcie młodzieży z cukrzycą; edukacja wokół cukrzycy i alkoholu, palenia tytoniu, narkotyków i seksu; zostaną także otwarte różne dyskusje w celu podzielenia się doświadczeniem i docenienia wspólnych, ale niedoszacowanych wyzwań związanych z cukrzycą w okresie dojrzewania. 


Platforma będzie również przeznaczona dla przyjaciół i rodzin osób z niedawno zdiagnozowaną cukrzycą (dzieci, młodzieży i dorosłych), wszystkie potrzebne informacje znajdą w jednym miejscu! Źródło informacji będzie uzupełnianie i prowadzone przez International Diabetes Federation Europe we współpracy z młodymi działaczami cukrzycowymi.


Wesprzyj projekt i polub naszą stronę na Facebooku i obserwuj konto na Instagramie :) Zróbmy razem coś niesamowitego :)

Weronika BlueSugarCube

Read this blog post in English

You Might Also Like

0 komentarze | comments

Napisz do mnie | Write me